Aktuality

Přednášky

Relaxační pobyt u moře v Itálii v termínech               9. – 16. 6. 2018 a 8. - 15. 9. 2018
s jógou, tvořivostí, meditací pro revitalizaci těla, mysli a emocí

Milé ženy a muži,

pojeďte si užít nezapomenutelný týden dovolené u moře v Itálii. Těšit se můžete na krásnou písečnou pláž, koupání v moři, vynikající italskou kuchyni v hotelu 3* s bazénem v luxusním letovisku Milano Marittima, která se rozkládá na břehu Jaderského moře ve stínu borovic.

Připravili jsme pro vás relaxační program zaměřený na cestu k sobě formou meditace, léčivého malování a cvičení základů jógy na čerstvém vzduchu.

Dále se můžete těšit na výlet do San Marina se zastávkou ve vinařství Monsignore, kde budeme ochutnávat typická vína a olivový olej té nejvyšší kvality. Ochutnáme italskou zmrzlinu a kávu. Program je zcela dobrovolný, většinu dne si užijeme slunečné pláže a koupání v moři nebo na výletech.

PROGRAM

Cvičení jógy s Evou Látalovou

Každé ráno vás na pláži půl hodiny před snídaní provedu cvičením Pozdrav slunci. Jedná se o základní jógovou sestavu, která protáhne a upevní naše tělo. Během týdne se ji naučíme natolik, aby Vám pomohla udržet se ve formě po celý rok. Zejména, pokud se rozhodnete zařadit ji do svého denního režimu, výsledek se velmi brzy dostaví.


Meditace s Pavlínou Pospíšilovou

Meditace a její různé jiné formy nám pomáhají ovlivňovat ozdravné procesy našeho fyzického těla a zkvalitňují spánek, zlepšují sílu mysli a soustředěnosti a na emocionální rovině nám napomáhá zvládat emoce a nálady a vede nás do stavu vnitřní rovnováhy. Meditace znamená uvolněné tělo, klidná mysl a harmonický emoční stav. Meditace znamená sebevědomí, vyrovnanost a vnitřní klid. Meditace znamená naslouchání svému vnitřnímu hlasu.

Večerní meditace a relaxace cca 1,5 – 2 hodiny každý den. Svým hlasem vás provedu a spojím s uvědoměním vašeho dechu, těla a projdeme do ozdravných a obnovujících stavů klidu mysli pro nastolení vnitřní harmonie a naučíte se díky této technice uvést své tělo, mysl i emoce do rovnováhy i během náročných a únavných situací v běžném životě.


Léčivé malování s Janou Látalovou

Tvořivost rozvíjí naši pravou mozkovou hemisféru a tím srovnává vnitřní napětí, kterému jsme vystaveni neustálým tlakem společnosti na výkony, termíny a logické schopnosti. Dovolím si Vás inspirovat vlastní cestou ke zdraví pomocí tvořivosti a malby. Ponoříme se do barev a relaxační malby květů života a jiných mandal. Poskytnu Vám základy automatické malby pro její snadné využití v praxi. Vedeni vlastní intuicí si vytvoříme léčivé energetické obrázky. Podíváme se společně formou barev a obrazů, kde se právě ve svém životě nacházíme a kam míříme. Budeme naslouchat šumění moře a užívat si společně radost a svobodu při odpoledním dvouhodinovém tvoření na pláži.

DOPRAVA
Odjezd z OlomouceUBYTOVÁNÍ

Ubytováni budete v krásném hotelu Deborah***. Pokoje jsou plně vybaveny, mají vlastní soc. zařízení, TV, klimatizaci, fén, trezor, wifi. Hotel se nachází 30 m od moře, 10 minut chůze od centra města Milano Marittima.

Milano Marittima je jedno z nejvyhledávanějších přímořských letovisek na Jaderské riviéře. Díky dlouhým písečným plážím, a borovicovým hájům se již od počátku 20. století stalo oblíbeným cílem Miláňanů, kteří sem jezdili a nadále jezdí trávit své dovolené, a to včetně celebrit. Ve městě naleznete dokonale upravené pěší zóny, množství luxusních butiků, krásné vily, parky a zahrady, které vytvářejí malebnou atmosféru letoviska. Turistické rezidence se bez problémů začlenily do okolní krásné přírody a Milano Marittima je dnes skutečným příkladem dokonalého zahradního města. Všudypřítomné borovice poskytují příjemný stín pro procházky po městě. Zdejší čisté moře pak přímo vybízí ke koupání.

STRAVOVÁNÍ

Stravování je formou plné penze včetně perlivé a neperlivé vody. Můžete se těšit na tradiční italskou kuchyni, kterou připravuje s láskou majitelka hotelu převážně z lokálních surovin. Snídaně je formou švédských stolů (jogurty, ovoce, müsli, pečivo, sýry, šunky, salámy, domácí sladké pečivo). Oběd a večeře je formou tříchodového menu: bufet s předkrmů, výběr ze 3 prvních a 3 druhých jídel, výběr z dezertů. Můžeme pro vás připravit i vegetariánské menu.

CENA

Ubytování s plnou penzí, doprava, program a výlet do san marina: 12 900,-Kč.

Závazné přihlášky se složením zálohy 4 000 Kč k termínu na červen nejpozději do 20. března 2018 na účet:


VÝLETY DO OKOLÍ

San Marino a exkurze do výrobny vín a olivových

San Marino je nejstarší samostatný stát na území Itálie. Středověké městečko, které se rozkládá na vrcholcích kopců, si zachovalo v běhu staletí svůj ráz a nepřestává okouzlovat další a další generace. Na hřebenu Monte Titano se tyčí tři mohutné pevnosti, dodnes spojené cimbuřím a klikatícími se stezkami s níže položenou citadelou, obehnanou trojitým věncem hradeb, protkaných různými branami a množstvím věží a bašt. Uvnitř hradeb, v křivolakých uličkách rozšiřujících se tu a tam v půvabná náměstíčka jakoby se zastavil čas. Paláce, kostely i domy z kamene vyvolávají představu dob dávno minulých. Stovky obchůdků historického centra nabízejí všechno možné: od drahých šperků a značkové módy přes typické řemeslné výrobky, keramiku, bižuterii, oděvy až ke koženému zboží, parfémům a mnoha dalším lákadlům. Zajímavé jsou též ochutnávky místních likérů.

Cestou do San Marina nás čeká exkurze do vinařství Tenuta del Monsignore, kde ochutnáme místní vína a olivový olej.

Těšíme se na Vás a společný relaxační pobyt v Itálii s jógou, tvořivostí a meditací pro revitalizaci těla, mysli a emocí.

Jana, Pavla a Eva.