9. Bílá lesní réva - Plamének (Clematis) - bdělost, živost, motivace, život v realitě

9. Bílá lesní réva - Plamének (Clematis) -  bdělost, živost, motivace, život v realitěČlověk v negativním stavu Bílé lesní révy je duchem nepřítomný, žije si ve svém vlastním světě fantazie a sní o lepších zítřcích. Nerad se hádá a než by se dostal do konfrontace, uteče do svého světa. Zapomíná a nepamatuje si detaily právě díky tomu, že není dostatečně přítomný. Snadno usíná, spí dlouho a i během dne je ospalý. Často ji potřebují ženy, které nemohou otěhotnět. Velice touží po dítěti a představují si, jaké to bude, až se jejich dítě narodí, jenomže nejsou dostatečně přítomné, aby mohly otěhotnět. Mají spoustu nápadů i talentů, ale nejsou dostatečně uzemnění, aby je mohly uskutečnit. Užívání Bílé lesní révy jim pomůže vrátit se zpět na zem, do přítomnosti a své vzdušné zámky budovat na zemi. Žije v budoucnosti což je jeho zásadní odlišnost od Zimolezu kozího listu (Honeysuckle). Ten také nežije v přítomnosti, avšak v minulosti. Protože pomáhá harmonizovat mdloby, pocity na omdlení i bezvědomí, je jednou z pěti esencí, z nichž se skládá RR.

9. Bílá lesní réva - Plamének (Clematis) -  bdělost, živost, motivace, život v realitěDěti: Pro děti „spáče“. Dítě se jen ztěžka koncentruje a tíhne raději k samotě, místo toho, aby věnovalo pozornost aktivitám přítomnosti. Pro děti, které často sní během dne a žijí ve svém vlastním světě.

Těhotenství: když se nedaří otěhotnět.

Zvířata: nepřítomnost, „denní snění“.

Esence podporuje: Být a žít „tady a teď“, schopnost koncentrace, zájem o každodenní život, vitalitu, být bdělý, motivaci, schopnost a vůli pomoci sám sobě.

9. Bílá lesní réva - Plamének (Clematis) -  bdělost, živost, motivace, život v realitěNaučí Vás: Uskutečnit své vize, sny, využívat své předpoklady a nadání. Nemyslet stále na budoucnost nebo minulost, rozumět lépe sám sobě a převzít za sebe zodpovědnost, přestat snít a začít jednat, stát oběma nohama na zemi, vnímat a prožívat přítomnost, žít v realitě, sebedisciplíně a pořádku.

Užívá se při: Pocitu nepřítomnosti a vzdálenosti, roztržitosti, lhostejnosti, apatii, nevšímavosti, mdlobách (často únik od reality), které přicházejí v těžkých situacích, duševní nepřítomnosti a pocitech vznášení se. Namyšlenosti, životě mimo realitu, zapomnětlivosti. Při nepozornosti, nezájmu, nedostatku disciplíny, útěku do světa fantazie, častém zasnění a útěku do světa spánku.