35. Bílý kaštan (White Chestnut) - Soustředění, koncentrace

35. Bílý kaštan (White Chestnut) - Soustředění, koncentraceČlověk v negativním stavu Bílého kaštanu se trápí neustálými mentálními dohady a nechtěnými myšlenkami. Velice často je jeho negativní stav příčnou nespavosti (i když ne vždy), neboť když si člověk lehne a zavře oči, místo aby usnul, začne se mu v hlavě přehrávat uplynulý den, rozhovor, který měl nebo který ho čeká a vymýšlí jeho různé varianty, nebo je jeho mysl zaneprázdněna ustrašenými myšlenkami. Po několika nocích beze spánku a odpočinku může nastupovat únava a vyčerpání, které mohou vyžadovat Olivu (Olive). Lidé Bílého kaštanu často nedávají pozor na to, co dělají, ale v jejich případě jim tom zabraňují strachuplné, neodbytné myšlenky, které vypadají, že jim v mysli krouží dokola, aniž by se zastavily.

35. Bílý kaštan (White Chestnut) - Soustředění, koncentraceDěti: Dítě nedokáže zpracovat negativní prožitky, neustále mu krouží hlavou a musí se jimi zabývat.

Zvířata: roztěkanost

Esence podporuje: Klid a duševní mír, klidný nerušený spánek, oproštění se od myšlenek během meditace, koncentraci během učení a ve škole, „uvolnění hlavy“. Žít opět přítomností, soustředění.

Naučí Vás: Uvolnit se, uspořádat si myšlenky, zbavit se neustále kolujících myšlenek. Lépe pochopit, proč si nedovedeme uvolnit hlavu od problémů a potíží. Zamyslit se nad konflikty s druhými a vyřešit je.

35. Bílý kaštan (White Chestnut) - Soustředění, koncentraceUžívá se při: Školních problémech, jejichž příčinou je nedostatek koncentrace. Neustálém myšlení na své starosti a problémy. Při únavě, trudomyslnosti, napětí (především v oblasti hlavy). Při vyčerpání, potížích s usínáním z důvodu nezadržitelných myšlenek. Při neustálém zabýváním se jedním problémem a neustále se vracejícím se myšlenkách a roztržitosti. Při roztěkanosti, úniku od přítomnosti a potřebě najít kontrolu nad svou myslí.