25. Červený kaštan (Red Chestnut) - na mírnost a důvěru

25. Červený kaštan (Red Chestnut) - na mírnost a důvěruČervený kaštan je jednou z pěti esencí, které neutralizují naše strachy. Strach Červeného kaštanu je zaměřený na naše milované a nejbližší. Je to přehnaná obava, že se stane něco hrozného. Všechno zveličují a hned vidí to nejhorší. Dozví-li se například, že se jeho blízký škrábnul o drát, okamžitě si představují komplikovanou otravu krve, jejíž vyléčení bude zdlouhavé a neobejde se bez následků. Jiným typickým příkladem je máma, která chodí od okna k oknu a vyhlíží své dítě, které šlo na ples, a neusne, dokud ho nevidí před domem nebo neslyší klapnout kliku u dveří. Také si dělají starosti s problémy druhých lidí. Strachy o druhé, že se jim něco stane. Strachy o dobro druhých. Přerostou únosné meze.25. Červený kaštan (Red Chestnut) - na mírnost a důvěru

Děti: mají neustálé obavy o své nejbližší.

Těhotenství: při strachu o miminko.

Zvířata: když se bojí o pána.

Esence podporuje: Zbavování se strachu o druhé, pozitivní myšlení, důvěru, že každý člověk má svou vlastní ochranu a proto se nemusí „starat“ o druhé.

25. Červený kaštan (Red Chestnut) - na mírnost a důvěruNaučí Vás: Odpoutání od svých bližních a důvěřovat, že se ochrání sami, vytvořit zdravý odstup od problémů druhých, pochopit že přílišná starost o druhé je pro ně zatěžující, ale i pro Vás, pozitivně myslet, rozpoznat, že kvůli vašemu strachu se může naplnit vaše negativní očekávání.

Užívá se při: Přehnaném strachu a starosti o druhé, potřebě kontrolovat příbuzné, vměšování se, negativních očekávání, že se stane něco zlého, ovlivňování druhých a obětování se pro druhé. Obtěžování druhých svými obavami, strachy a připomínáním nebezpečí.