26. Devaterník penízkovitý (Rock Rose) - uklidnění v krizi

26. Devaterník penízkovitý (Rock Rose) - uklidnění v kriziJiž se vám někdy stalo, že jste zůstali hrůzou zcela nehybní, neschopní jediného pohybu či slova? Tak to jste se nacházeli v negativním stavu Devaterníku penízkovitého. Tento stav se často vyskytuje, jsme-li svědky nebo účastníky nehod, nebo když si uvědomíme, že nechybělo málo a mohlo se stát neštěstí. V tu chvíli se může opožděně dostavit hrůza, kterou Devaterník penízkovitý dokáže vyrovnat. Jeho negativní stavy se také mohou objevit uprostřed noci, kdy se probudíme z velice ošklivého snu nebo trpíme-li nočními můrami. Je další esencí, kterou obsahuje RR. Při nočních můrách a následném probuzení – Devaterník penízkovitý a následně je možné pokračovat Topolem na nejasné, podivné strachy. Na hrůzu Devaterník např. že se stala nehoda a následně Slíva třešňová, že se s toho zhroutím, omdlím. Podat i v případě, že už tato situace nastala.

26. Devaterník penízkovitý (Rock Rose) - uklidnění v kriziDěti: Dítě prožilo silný strach a je z toho zlomené.

Zvířata: hrůza, hysterie

Esence podporuje: Zklidnění během aktuálního strachu, statečnost, ochranu při velké citlivosti, senzibilitě a otevřenosti. Zklidnění v oblasti solar plexu (břicho).

Naučí Vás: Nebrat si to tak. Při katastrofách a v náhlých případech zachovat klid, adekvátně reagovat na těžké situace.

26. Devaterník penízkovitý (Rock Rose) - uklidnění v kriziUžívá se při: Při strachu, který lze pojmenovat, ale i při strachu iracionálním, při sklonech k panice, kdy ostatní reagují jen strachem, při ztrátě orientace a přehnaných reakcích. Při dramatizování situací, projevech strachu jako je třes kolen, pocení, omdlévání. Při depresi, při náhlém zčervenání nebo zblednutí, koktání, neschopnosti promluvit, při různých ochromeních strachem. Nočních můrách, neklidném spánku a při nočních můrách a vidinách. Uklidňuje při prožité hrůze a leknutí. Může posilovat účinek Kejklířky č. 20.