22. Dub (Oak) - ustoupit a uvolnit

22. Dub (Oak) - ustoupit a uvolnit„Bojovníci“. Člověk typu Dubu je normálně velice silný a vytrvalý, jako dub. Má tendenci přehlížet svou únavu, nemoci a strasti. Pokud se necítí dobře, nepřestává usilovat o své zdraví, bojuje. Je-li potřeba někomu pomoci a on onemocní, vyčítá si to a snaží se i přes to udělat cokoli, co by dotyčnému pomohlo. Nedovolí si odpočnout, pokud má nějakou práci, která se má udělat. Esenci Dubu takováto osoba potřebuje pouze tehdy, když zašla příliš daleko v přehlížení svých potíží a trpí depresemi, frustrací a jinými stresovými symptomy. Tato esence mu navrátí jeho přirozenou sílu a vytrvalost. Vhodný také pro lidi při odchodu do důchodu, kteří nechtějí přijmout tento stav.

Děti: Dítě má silný pocit zodpovědnosti, cítí se sklíčené a vyčerpané.

22. Dub (Oak) - ustoupit a uvolnitZvířata: schopnost vydržet a přežít útrapy.

Esence podporuje: Vyrovnání mezi přijímáním a dáváním. Obnovení ženské a pasivní stránky, připuštění si slabosti. Poznání, že odnímáním problémů a zátěže z druhých je můžeme oslabovat, brát jim možnost růstu a schopnosti projevit svůj potenciál.

Naučí Vás: Převzít zodpovědnost za sebe a své činy a ne za druhé. Pochopit, že se nemusím o vše starat, starat se o druhé s mírou, být v životě více hravý a uvolněný, méně se vyčerpávat, dopřávat si více klidu a odpočinku, být k sobě shovívavější a jemnější. Pochopit, že pro sebe nebo druhé je často větší pomoc, než se za každou cenu vyvíjet nějakou snahu. Umět něco také vzdát a nebojovat stále.

22. Dub (Oak) - ustoupit a uvolnitUžívá se při: Velkém duševním a fyzickém zatížení, zoufalství, přehnané výdrži a bojovnosti i za stavu vyčerpání a velké zátěže. Při sklíčenosti, zarputilosti, pocitu že jsem důležitý jen pokud na sebe beru zodpovědnost  a výkon. Při přehnaném uvědomování si svých povinností a odpovědnosti, jejich plnění až do stavů vyčerpání sil a vnitřní energie. Při pocitu, že se zhroutím, neúprosnosti a tvrdosti k sobě. Při extremní snaze dělat vše lépe a s větším nasazením než ostatní. Při potřebě odpočinku a při přepínání svých sil. Pomáhá naučit odpočívat.