17. Habr (Hornbeam) - radost, vitality, bdělost

17. Habr (Hornbeam) - radost, vitality, bdělostHabr pomáhá vyrovnat únavu, která je však spíše mentální a dá se popsat „pocitem pondělního rána - vyhořelost". Takový člověk pochybuje o tom, zda zvládne práci, která ho ten den čeká. Oddaluje věci a dlouho mu trvá, nežli s prací začne. Nicméně, jakmile jednou začne, práce mu jde od ruky a zjišťuje, že svou práci lehce zvládne. Chybí mu nadšení, spánek ho neosvěžuje. Může pomoci lidem, kteří se zotavují z nemoci a pochybují o tom, zda budou mít dost síly k vyléčení se.

Děti: ztěžka se dostávají do pohybu a plnění denních úkolů. Tato esence přináší potřebné množství koncentrace, elánu, radosti i odhodlání zvládat každodenní úkoly nejen ve vyučovacích hodinách, či u domácích úkolů ale i při jiných mimoškolních aktivitách. Pokud dítě rádo své úkoly či povinnosti odkládá na jindy, je tato esence správnou volbou.

17. Habr (Hornbeam) - radost, vitality, bdělostDieta: získáte motivační sílu.

Zvířata: apatie

Esence podporuje: Veselost, živost, radost z každého dne, zájem o život a chuť k životu. Elán, sílu, svěžest, duševní čilost, zvládání zátěže všedního dne, spojení srdce a rozumu, být kreativní a spokojený.

17. Habr (Hornbeam) - radost, vitality, bdělostNaučí Vás: Radostně a vesele začínat každý den, udělat změny, když se stane život monotónním, zvládat každodenní povinnosti, najít svůj úkol. Pochopit a lépe uspokojovat tělesné potřeby.

Užívá se při: Apatii, nespokojenosti, ranní duševní únavě, přetíženosti, přepracovanosti, stavech vyčerpání, unuděnosti, frustraci. Při fádním životě nebo vztahu, únavě, libosti, nechuti se pohybovat. Pochybnosti o sobě a vlastní výkonnosti, zdůrazňováním intelektu, nedostatku kreativity, pocitu, že nezvládnu povinnosti a nároky na mě. Při všech těchto pocitech bez fyzické a psychické příčiny.