13. Hlodaš (Gorse) - naděje

13. Hlodaš (Gorse) - naděje Působí na velkou beznaděj, kdy, jak napsal Dr. Bach, člověk „vypadá, jako by ve svém životě potřeboval sluníčko, aby zahnalo pryč mraky". Do beznaděje Hlodaše se člověk může dostat, když je nemocný a lékaři mu sdělili, že se již nedá nic dělat. Nebo když vyzkoušel různé léky a terapie a žádná mu nepomohla. Typickou větou takové osoby je: „Stejně s tím nic neudělám." „Mně už nic nepomůže." Pokud vyzkouší na přání svých blízkých další terapii, udělá to jenom proto, aby jim vyhověl, ale je stejně přesvědčený, že mu nepomůže. Vzdal se a ani nemá chuť cokoli dalšího zkoušet. Stav Hlodaše je výraznější verzí Hořce. Tato osoba nemá pocit, že to vzdá. Ona už to vzdala. Nevěří, že jsou ještě další cesty, které neprozkoumala, dokonce i když má přímo před sebou nové možnosti.

13. Hlodaš (Gorse) - nadějeDěti: Jejich reakce jsou beznadějné, pesimistické a často rezignují.

Zvířata: zoufalství

Esence podporuje: Životní odvahu a víru. Naději na zlepšení, uzdravení, radost a bezstarostnost, důvěru v život, naději ve vztahu ke všem problémům a tužbám, psychické a duševní zdraví, důvěru v použité léčebné terapeutické metody, naději na naplněné partnerství, manželství, harmonické vztahy, přátelství a pozitivní sílu myšlenek.

13. Hlodaš (Gorse) - nadějeNaučí Vás: Vidět nemoci, problémy a osudové rány jako lekce a nové možnosti, nevzdávat se, aktivně přispět ke svému procesu uzdravování.

Užívá se při: Velké beznaději, myšlenkách, že už se nikdy neuzdravíme, že už nikdy nebude dobře. Při problémech s plodností, zoufalství, chybějící motivaci, pocitu že to nemá smysl, rezignaci, při slabé vůli žít, bezmocností. Při školních problémech, při problémových vztazích ve škole, beznaději, šikaně, psychickém vyčerpání. V situacích, kdy už člověk vzdává boj. Vrací odhodlání a chuť do života.