12. Hořec podzimní (Gentian) - odvaha, víra, úleva

12. Hořec podzimní (Gentian) - odvaha, víra, úlevaHořec slouží na sklíčenost a pochybnosti. Pokud skleslost Hořce podzimního trvá dlouho, přerůstá v beznaděj a odevzdanost Hlodaše (Gorse). Pomáhá zvládat mírné formy depresí, které se objevují, když se věci nedaří, když se během uzdravování zhorší zdravotní stav apod. Na rozdíl od Divoké hořčice (Mustard) je původ deprese známý. Je dobrým tonikem pro rekonvalescenty, neboť jim dodá odvahu a optimistický pohled na jejich uzdravení. Skleslost, která přichází se zhoršením situace. Poraženectví. „Neudělal jsem řidičák, zkoušku! Končím s tím.“, „Nikdy se neuzdravím. Nic mi nepomáhá.“ – ztrácejí víru ve zlepšení.

12. Hořec podzimní (Gentian) - odvaha, víra, úlevaDěti: rychle ztrácejí náladu a jsou zklamané.

Dieta: překlenutí emocionální krize z toho, že váha neklesá tak rychle.

Těhotenství: v případě, že se nedaří otěhotnět. Vhodný na začátku menstruace. Také po potratu.

Zvířata: slabost, nezájem o potravu.

Esence podporuje: Důvěru, vytrvalost, dobré vypořádání se smutkem a bolestí, osudovými ranami, různými krizemi. Důvěru, že vlastní život zvládneme a že nejsme obětí osudu nebo někoho jiného. Dále optimismus, veselost, veselé myšlenky, náladu a naději.

Naučí Vás: Zvládnout výzvy života, zbavit se různých fixních představ a názorů, vzít výzvy života jako lekci a novou šanci, vytrvalost, hledat pozitivní myšlení.

12. Hořec podzimní (Gentian) - odvaha, víra, úlevaUžívá se při: Zklamání, nedostatku odvahy, pochybnostech o sobě, zvýšeném intelektu, sklíčenosti, negativitě, poraženosti, nedostatku výdrže, nepříznivých situacích (nemoc, ztráta, náročných úkolech a řešení nepříjemných situací). Při neúspěchu ve škole nebo v zaměstnání, nedostatku sebedůvěry, při pesimismu, skepsi, cynismu, depresích a psychózách z neznámých příčin. Při špatném zvládání prohry a špatných pocitech.