30. Jedlý kaštan (Sweet Chestnut) - Zemři a povstaň, transformace

30. Jedlý kaštan (Sweet Chestnut) - Zemři a povstaň, transformaceJedlý kaštan slouží na extrémní mentální úzkost, na naprostou beznaděj, kdy má člověk pocit, že již došel na hranice snesitelnosti. Nevidí světýlko na konci tunelu, budoucnost je černá, již je nečeká nic pěkného. Mohou mít pocit, že je opustil Bůh. „Zoufalství.“ Tito lidé nevidí „světlo na konci tunelu“. Tito lidé ve svém hledání prozkoumali každou alternativu toho, jak projít svým těžkým obdobím a cítí, že dosáhli konce cesty, bodu, odkud se nedá nikam jít. Tohle je bezútěšný a hrozný pocit a není překvapením, že velké zoufalství, které cítí lidé, kteří přišli o někoho milovaného, je stavem této esence. Tato esence není schopna zázraků a nenechá zmizet naše problémy, ale dodá odvahu a statečnost, aby mohla naděje znovu ožít.

30. Jedlý kaštan (Sweet Chestnut) - Zemři a povstaň, transformaceDěti: Dítě se cítí naprosto poražené a zničené, např. při ztrátě milovaného člověka nebo domácího zvířete.

Zvířata: beznaděj, utrpení

Esence podporuje: Schopnost vytrvat, důvěru, důvěru ve vlastní vnitřní světlo, novou životní odvahu. Dovolit si a projití vnitřní přeměnou.

30. Jedlý kaštan (Sweet Chestnut) - Zemři a povstaň, transformaceNaučí Vás: Svěřit svůj žal někomu jinému. Důvěřovat, že pokud je nouze nejvyšší, pomoc je většinou na blízku. Vydržet těžké období, postavit se této výzvě a z této situace se něco naučit. Neodmítat kompetentní pomoc.

Užívá se při: Velkém smutku, zoufalství a utrpení, bezvýchodné situaci, při pocitu, že to je k nevydržení, nezvládnutí. Při beznaději, bezmocnosti, velké duševní lítosti, žalu, bolesti a starostech, depresích. Při selhání všech vlastních sil a možností, při velké vnitřní prázdnotě, pocitu vyhoření a smutku na duši. Pokud je třeba najít odvahu a vnitřní sílu pokračovat dál. Esence dodává sílu a odvahu překonávat problémy.