19. Modřín (Larch) - sebedůvěra a kreativita

19. Modřín (Larch) - sebedůvěra a kreativitaModřín nám pomáhá zvládat nedostatečné sebevědomí, které nám brání být, kým chceme a dělat to, co chceme. Pomáhá zvládat nedostatečnou sebedůvěru před zkouškami, pohovorem s budoucím zaměstnavatelem, před vystoupením apod. Lidé, kteří Modřín potřebují, jsou často velice schopní a talentovaní, ale chybí jim sebedůvěra k tomu, aby se o cokoli vůbec pokusili. Předem očekávají neúspěch. Nicméně, úspěšné lidi obdivují, aniž by jim záviděli; jejich úspěch jim přejí. Kdesi v hloubi duše si mohou myslet, že jsou přinejmenším stejně schopní, ale nevěří si, že to dokáží a již předem věří v nezdar. Výsledkem může být i deprese.

19. Modřín (Larch) - sebedůvěra a kreativitaDěti: nedůvěřují, nízké sebevědomí, vzdávají se. Ze strachu, že selže, nebere dítě určité aktivity ani v úvahu. A to ani tehdy, když k tomu má opravdové předpoklady a schopnosti. Přináší i dětem staršího věku dostatečnou dávku sebevědomí, se kterým pak snadno překonávají každodenní překážky, díky své vlastní vnitřní jistotě se cítí i ve škole, v kolektivu, mezi kamarády či na odpoledních zájmových aktivitách vyrovnaně, sebejistě a budou se tak rádi pouštět i do větších úkolů, které jim budou přinášet radost a naplnění.

Zvířata: nejisté, vyplašené zvíře, ustrašené, pocit podřazenosti

Esence podporuje: Důvěru ve vlastní schopnosti, schopnost vyjádřit se, zvládnout začátek něčeho nového, odvahu, radost ze sebe a svých talentů, sebevědomí, tvořivost, spontánnost, odvahu k úspěchu.

19. Modřín (Larch) - sebedůvěra a kreativitaNaučí Vás: Více si důvěřovat, najít přístup k vlastním schopnostem a potenciálu, svým možnostem, objevit v sobě umělce a tvořivou energii, s důvěrou se postavit životním výzvám, přijmout se takoví, jací jste. Prosadit se přes postoj, že to nemá cenu.

Užívá se při: Pocitech méněcennosti, přeceňování druhých, sklíčenosti, strachu ze selhání, pochybách o sobě, pocitu vlastní nedostatečnosti, vědomém snižování sebe, svých schopností. Při frustraci, nejistotě, školním a zkouškovém strachu zapříčiněném nízkým sebevědomím, při srovnávání se s druhými, při očekávání neúspěchu. Při malém nasazení v projevu sebe a svých talentů.