18. Netýkavka žlázonosná (Impatients) - trpělivost, čas, vnitřní klid

18. Netýkavka žlázonosná (Impatients) - trpělivost, čas, vnitřní klidJiž samotný název této esence vám napoví mnohé o jejích účincích. Netýkavka harmonizuje stavy podrážděnosti, nervozity, rozrušení. Lidé typu Netýkavky žlázonosné poznáte snadno - rychle mluví, chodí, přemýšlí, pracují. Vadí jim pomalost spolupracovníků, proto si raději všechno dělají sami svým tempem. Mají tendence dokončovat věty, aby se rychle dozvěděli pointu celého vyprávění. Právě pro stav agitace, rozrušení a podrážděnosti, který srovnává, je součástí RR. Charakteristické je ťukání prsty, podupávání nohou a další známky netrpělivosti.

18. Netýkavka žlázonosná (Impatients) - trpělivost, čas, vnitřní klidDěti: Dítě je netrpělivé a podrážděné, všechno dělá rychle, bez uvažování, neposedí, nedočkavost. Předhání své vrstevníky. Zbrklost.

Dieta: obrňte se trpělivostí.

Zvířata: neklid, podrážděnost

18. Netýkavka žlázonosná (Impatients) - trpělivost, čas, vnitřní klidEsence podporuje: Nalezení vnitřního klidu, mírnost, lepší hospodaření s časem, který máme, trpělivost s druhými, ale také se sebou, shovívavost a toleranci pomalejšího tempa druhých, zdrženlivost, opatrnost a lepší zacházení s předměty.

Naučí Vás: Nechat sobě i druhým čas, láskyplně zacházet se sebou a druhými, zpomalit, uvědomit si a pochopit svoji netrpělivost, více si vychutnávat život a radovat se z něj, žít život více do hloubky.

Užívá se při: Extrémní netrpělivosti, rychlém životním tempu, rychlé mluvě, chůzi. Rychlém jednání, jídle, velkém shonu a uspěchanosti, neuvážených rozhodnutích, při vnitřním neklidu a roztržitosti, podrážděnosti, vnitřním tlaku, těkavosti a stresu, nepokoji a neúnavnosti. Při sklonech utíkat sám před sebou, hyperaktivitě a chaosu. Při strachu něco zmeškat, velkém napětí, stavech vyčerpání, únavy, nervozity. Záchvatech zuřivosti, prchlivosti, brutality, bezcitnosti, impulzivitě, při neposednosti a neklidu dětí. Při častých úrazem vzniklých vlivem spěchu, nerozvážnosti. Obnovuje klid a vyrovnanost, učí trpělivosti.