23. Oliva (Olive) - porozumění tělu, síla, regenerace

23. Oliva (Olive) - porozumění tělu, síla, regeneraceOliva je esence, jejímž negativním stavem je naprosté vyčerpání až k slzám - jak fyzické, tak i psychické. Může následovat po dlouhé, namáhavé práci, mohou ji potřebovat lidé, kteří se zotavují z dlouhé, vyčerpávající nemoci. Může pomoci při nespavosti, která je daná dlouhotrvajícím vyčerpáním a únavou, kdy je člověk natolik přetažený, že prostě usnout nemůže. Oliva mu dá jakýsi souhlas k tomu, aby si odpočinul a usnul. Člověk se cítí naprosto vyčerpaný a vyždímaný, bez jakékoliv energie. Navrací vitalitu, energii. Učí hospodařit s energií. Pomáhá dodat ztracenou energii i těm, kteří se připravují na důležitou zkoušku nebo jsou zapojeni do namáhavé duševní práce.

Děti: chybí jim energie a vitalita, např. po dlouhé nemoci. Školní den plný koncentrace, odpolední kroužky, večerní dodělávání posledních domácích úkolů může být pro děti opravdu únavným až vyčerpávajícím kolotočem. „ Všeho je nějak moc, přerůstá mi to nějak přes hlavu“...jsou slova naznačující, že Vaše dítě a často i Vy osobně potřebujete nabrat a načerpat sílu a rovnováhu z květu Olivy.

23. Oliva (Olive) - porozumění tělu, síla, regeneraceTěhotenství: v prvním a posledním trimestru a při porodu a pokračovat i v šestinedělí.

Rostliny: na vzpamatování.

Zvířata: únava z vyčerpanosti

Esence podporuje: Uzdravení po velkém fyzickém a duševním zatížení, uvědomění si vlastních hranic a zátěže, proudění životní energie, vitalitu, uvolnění a vnitřní klid.

23. Oliva (Olive) - porozumění tělu, síla, regeneraceNaučí Vás: Nalézt správnou míru v nasazení pro sebe a druhé, přes zátěž se nezříkat vlastních potřeb, dopřávat si více odpočinku a relaxace, umět říkat „ne“. Lépe zacházet s vlastními silami a cítit vnitřní zdroj sil.

Užívá se při: Nedostatku sil, velkém tělesném a duševním vyčerpání. Při nespavosti vlivem přepracovanosti a vyčerpání. Velké zátěži ve škole při zkouškovém období, při velkém počtu osudových ran v krátkém období. Při nemoci členů rodiny nebo přátel. Při oslabování vlastního zdraví, poruchách spánku, při těžkých a rychlých porodech.