10. Plané jablko (Crab Apple) - láska k sobě samému, čištění

10. Plané jablko (Crab Apple) - láska k sobě samému, čištěníPlané jablko je čistící esencí. Z tohoto důvodu je součástí Krizového krému. Samotná esence harmonizuje stavy nenávisti a ošklivosti k vlastní osobě. Velice pomůže dívkám a chlapcům v pubertě, kdy se jejich tělo mění a mohou si připadat oškliví a nesnášet sebe a to, jak vypadají. Člověk, který je posedlý určitou myšlenkou a detaily je určitě v negativním stavu Planého jablka. Jako typová esence popisuje lidi, kteří musejí mít všude naprostý pořádek, všechno musí být na svém místě, jejich dům či byt vypadá, jakoby se v něm vůbec nebydlelo. Posedlost čistotou, pořádkem a detaily může mít podobu neustálého mytí rukou, stálého uklízení či několikerého zkontrolování, zda jsou všechny spotřebiče vypnuté před tím, nežli opustí domov. Může se používat i externě ve formě koupelí (10 kapek) či roztoků na omývání, či obkladů (několik kapek do vody). Čistí rány, tělo, emoce, závislosti. Čistí pleť a zbavuje tělo bakterií i různých „jedů“.

10. Plané jablko (Crab Apple) - láska k sobě samému, čištěníDěti: Dítě má nízké sebevědomí a stydí se za své tělesné symptomy. Také pro děti „estéty“ – počůraná plena, špinavé oblečení, nesnesou špínu.  

Dieta: pro dobrý pocit sebehodnoty.

Těhotenství: v případě nepřijetí měnícího se těla.

Zvířata: na parazity.

Rostliny: čistič na škůdce.

Esence podporuje: Respektování sebe, spokojenost se sebou, přijetí svého zevnějšku, své sexuality, pohlaví, životní role. Osvobození se od negativních myšlenek a názorů na sebe, probuzení vlastních léčivých sil, schopnost snít, fyzické, psychické a duševní zdraví, shovívavost k sobě samému.

10. Plané jablko (Crab Apple) - láska k sobě samému, čištěníNaučí Vás: Rozpoznat své vlastní stinné stránky, přijmout je a integrovat je, snést a přijmout svou nedokonalost, najít propojení mezi ideály a realitou. Být n a sebe méně přísný a kritický.

Užívá se při: Vysokých ideálech a nárocích sám na sebe, pocitu, že jsem nečistý, špinavý, odporný, ošklivý, při sebenenávisti, sebenegaci. Při problémech přijmout svoji sexualitu, brát ji jako něco přirozeného. Při silném perfekcionismu, velkém smyslu pro pořádek (stálé uklízení, vše mít na svém místě), pedantství, strachu z nemoci, baktérií, častém mytí rukou, praní a desinfikování. Vysokých morálních představách na sebe, strachu být pošpiněn, poskvrněn, při očistných kůrách a ozdravných procesech (hladovky, různé terapie). Při odporu k jídlu, vyměšování. Při sklonech k pořádkumilovnosti, přehnané hygieně a potřebě vidět všude jen dokonalé.