7. Poupě kaštanu (Chestnut Bud) - schopnost učit se, vědomí a zralost

7. Poupě kaštanu (Chestnut Bud) - schopnost učit se, vědomí a zralostLidé, kteří potřebují tuto esenci, se nedokáží poučit z chyb, které udělali v minulosti. Ani nedokáží využít pozorování chování a chyb druhých, aby se jim sami vyhnuli. Díky tomuto stálému opakování stejného modelu chování (například navazování vztahu se stále stejným typem člověka, vykonávání stejného zaměstnání apod.) nejsou schopni posunout se ve svém životě vpřed. Navíc se na své chyby snaží zapomenout, nevěnovat jim pozornost, takže nemají vodítko, které by je dovedlo k jejich základní příčině. A potom se mohou ptát: „Jak je to možné, že nikdy nenajdu to pravého partnera? Po určitém čase se všichni chovají naprosto stejně!" „Nepoučitelnost.“ Tito lidé vypadají, že nejsou schopni rozluštit vzory ve svém životě a ani v životě jiných. Stále opakují stejné chyby znova a znova. Mohou pozorovat, jak jiní chybují, a když je řada na nich, udělají naprosto stejnou chybu sami.

Děti: ve škole, povrchnost a nedůslednost. Pomáhá dětem objektivně vidět vlastní chyby a poučit se z každé zkušenosti a pokračovat dál.

Dieta: na neschopnost změnit jídelní návyky.

7. Poupě kaštanu (Chestnut Bud) - schopnost učit se, vědomí a zralostZvířata: na všechny situace, kde se zdá, že se zvíře nedokáže poučit ze svých zkušeností, opakuje stále stejné chyby a vzorce chování. K odstranění zlozvyků. Pro zvířata, která přitahují nehody. Pro opakující se onemocnění nebo plísňové infekce, na které jiné postupy nepůsobí. Pro opakované porodní obtíže a pro zvířecí matky, které opakovaně sežerou, rozmačkají nebo odmítají své potomky. Pro kočky, které opakovaně v domě značkují nebo močí mimo určené místo a které škrábou nábytek. Na podporu učení a k omezení opakujícího se chování použijte společně s Vodou z léčivých pramenů.

Esence podporuje: Pozornost a koncentraci, důkladnost, vnímavost, umět porozumět, obnovení schopnosti se učit (vzdělávání ve vyšším věku, po úrazu, změna povolání), zpracování, správné zařazení a hlavně využití nastudovaného. Naučit se těžit z událostí svého života.

Naučí Vás: Pochopit a přestat používat staré a neprospěšné vzorce chování, zpracovat a využít zkušenosti, nalézt vhodné chování k situaci.

7. Poupě kaštanu (Chestnut Bud) - schopnost učit se, vědomí a zralostUžívá se při: Při problémech s učením, opakování chyb bez nějakého poučení se z nich, pomalém chápání, nepoučitelnosti, nepozornosti, rezistentní terapii, recidivě chování nebo nemocí, blokacích v učení, problémech ve škole. Při těžkopádném, umíněném a nemorálním chování, tělesném nebo duševním postižení, zapomnětlivosti, roztržitosti, problémy s koordinací, nutkání stále opakovat co už bylo řečeno a při náročných učebních a studijních období (zkouškové období, příprava na maturitu.