1. Řepík lékařský (Argimony) - pro otevřenost a vnitřní klid

1. Řepík lékařský (Argimony) - pro otevřenost a vnitřní klidLidé, kteří Řepík lékařský potřebují, vypadají pohodově, bezstarostně, stále se smějí, vtipkují, zdá se, že je nic nedokáže rozhodit a vyvést z míry. Před lidmi mají nasazenou masku veselí a radosti. Jsou středem každého večírku, protože kolem sebe šíří humor a pohodu. Ovšem večer, a když jsou sami, se do povědomí dostávají jejich starosti, problémy a obavy, které se snažili v sobě potlačit. To v nich vyvolává velký vnitřní tlak. Proto jsou neradi sami. Otázky na své starosti odbývají s úsměvem a zlehčují je. („To nestojí za řeč, pojďme se bavit o něčem jiném.") Mají sklon k závislostem a sebevraždám.

Děti: Dítě ukrývá své starosti za příjemné vystupování. Vysmáté dítě, ale projeví se to v noci – neklid, pláč. Vše drží v sobě.

1. Řepík lékařský (Argimony) - pro otevřenost a vnitřní klidZvířata: zvířata, která se nikdy nezdají úplně klidná a uvolněná. Zvířata, která se zdají normální, až na "utrápený" výraz v očích. Pro zvířata, která se vždy snaží potěšit svého pána. Pro léčbu úzkostných stavů, které se projevují podrážděním kůže, žaludeční neurózou, močením nebo defekací. Kočky, které stále předou, i když jsou ve vážném stavu. Pro kočky a psy, kteří skrývají bolest za přehnaně přátelským chováním. Projevy: nervozita, dušnost, rychlý pulz.

Esence podporuje: Připravenost ke komunikaci, schopnost a ochotu vyjadřovat city, silné a potlačované emoce, připravenost ke konfliktům (které mohou nastat projevem sebe bez přetvářky), upřímnost, vnitřní klid a pohodu.

Naučí Vás: Projevit se „bez masky“, uvědomovat si své potlačené city, neschovávat tolik svoji zranitelnost, lépe zvládat osamocenost, cítit se vnitřně klidnější, nebýt domýšlivý, nebýt vyhýbavý.

1. Řepík lékařský (Argimony) - pro otevřenost a vnitřní klidUžívá se při: Při symptomech vzniklých potlačení a kompenzací: náruživost (žravost, hubenost, závislosti – drogy, alkohol, cigarety, práce, počítač), silné nutkání ke konzumaci, sklonech vše relativizovat a hlavně zlehčovat, při přecitlivělosti na vnitřní a vnější vlivy a myšlenky, při postoji držet se zátky a trvalém úsměvu na tváři, při velké nutnosti harmonizace, zatajování, strachu před silnými negativními emocemi (vlastními i cizími), při povrchnosti, bezradnosti, plachosti, zasunuté bolesti, starostech a obavou z konfrontace. Pomáhá osobě s veselým nadhledem, aby o svých problémech mluvila a hlavně je řešila.